Koroonakriis viis kinnisvaraarendaja sügavasse miinusesse

 (46)
Koroonakriis viis kinnisvaraarendaja sügavasse miinusesse
T1 kaubanduskeskuse emaettevõte on Pro Kapital Foto: Ilmar Saabas

Kinnisvaraarendaja Pro Kapital Grupp kogukäive oli tänavu esimeses kvartalis 5,9 miljonit eurot, mis on 43 protsenti väiksem kui aasta varem. Ettevõtte kahjum kukkus 113 000 pealt ligi nelja miljonini.

Ettevõte teatas börsile, et esimene kvartal oli väga kiire periood, hoolimata sellest, et SARS-CoV-2 viiruse ja COVID-19 ülemaailmse leviku tõttu paljudes sektorites on ettevõtlustegevus aeglustunud.

„Meie kinnisvaraarendused on jätkunud plaanipäraselt. Veebruaris sõlmisime Ratsuri Majade projekti renoveerimis- ja ehituslepingu. Tallinnas, Kristiine linnaosas asuv endine tallihoone renoveeritakse, mahutamaks ainulaadseid kõrgete lagedega kortereid ning renoveeritud maja kõrvale ehitatakse moodne Uus-Hollandi stiilis elumaja koos pool-maa-aluse parkimisega. Järgmise aasta kevadel valmib kokku 39 korterit. Tallinnas jätkub jõudsalt ka Kalaranna Kvartali ehitus - ootame hoonete valmimist juba 2021. aastal. Valmimise ajakavas ei ole viivitusi ette näha ning mõlemale arendusele on tagatud väline rahastamine," kommenteeris ettevõtte juht Paolo Michelozzi.

Eriolukorra seisund on avaldanud märkimisväärset mõju jaekaubandusele ja sellest tulenevalt ka Pro Kapitali T1 Mall of Tallinn kaubanduskeskusele. Eesti kaubanduskeskused olid alates märtsi lõpust suletud ja taasavati 11. mail.

T1 Mall of Tallinn kaubanduskeskust omav ja haldav tütarettevõte, AS Tallinna Moekombinaat, esitas Harju maakohtule avalduse saneerimismenetluse alustamiseks eesmärgiga lahendada ajutised likviidsusprobleemid, mõistlikult ümber korraldada kohustused ja suurendada kasumlikkust.

3. aprillil algatas Harju maakohus saneerimismenetluse ja AS Tallinna Moekombinaat peab hiljemalt 2. juunil esitama kohtule saneerimismeetmeid, sh saneerimise mõju võlausaldajatele käsitleva saneerimiskava. Saneerimiskava kinnitamiseks peavad võlausaldajad selle poolt hääletama ning lõpliku otsuse plaani kinnitamise kohta teeb kohus.

Saneerimismenetluse algatamine ei mõjuta T1 Mall of Tallinn, tema üürnike ja koostööpartnerite igapäevast majandustegevust - see tähendab, et T1 Mall of Tallinn jätkab tegevust.