Koroonakriisi järel on hakanud kasvama võlgnike arv

 (136)
Raha kogumine
RahaFoto: Argo Ingver

Koroonaviiruse eriolukorra ja kehtestatud piirangute järelmõjuna on hakanud kasvama võlgnike arv. Et tööd on rohkem, tunnistavad nii kohtutäiturid kui ka kohtud. Suuremat võlgnike arvu kasvu kardetakse alates sügisest, kirjutab ERR.

Kohtutäitur Risto Sepp ütleb, et täiturite töökoormus on viimase kuu lõikes kerkinud umbes 15 protsenti. Sepp ennustab, et tööd tuleb juurde, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Suure tõenäosusega sügiseks, siis kui on kohtute puhkused läbi, kõikide võlanõudjate puhkused läbi, siis suure tõenäosusega see 15-protsendiline võlgnike kasv täitemenetluses läheb suuremaks," ütles ta.

Sepa sõnul on suur osa neist väikelaenud ja muud väikenõuded. Võlaasjade kasvu on märgata ka kohtute statistikast. Pärnu maakohtu maksekäsu osakonnas, mis teenendab tervet Eestit, oli aasta varasemaga võrreldes 40 protsendi suurune kasv ja justiitsministeerium on lisanud sinna ressurssi tööjõu juurde palkamiseks ja ületunnitöö tasustamiseks.

Võlanõustaja Terje Läätse sõnul tema töökoormus esialgu veel suurenenud ei ole. "Ega tänaseks päevaks ei olegi veel need kõige halvemad ajad tulnud, sest ootame ära, kui lõppevad maksepuhkused, mis siis veel saama hakkab. Praegu me siiski tegeleme nende niinimetatud halbade laenudega, mis on aastaid kedranud," rääkis Lääts.

Loe pikemalt ERRist.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!