Koroonakriisi kuudel jäi Eestil reisipiirangute tõttu välisturistidelt saamata 400 miljonit. Siiski jõudis siia 36 miljonit

 (36)
Tallinna vanalinn 8. augustilFoto: Taavi Sepp

Eesti Pank on avaldanud oma kodulehel värske välisreiside statistika selle aasta teise kvartali kohta. Sllest selgub, et välisturistid jätsid ajavahemikus aprillist juunini Eestisse 36 miljonit eurot. See on 400 miljonit eurot vähem kui aasta eest.

Teises kvartalis jõudis Eestit koroonakriisist tingitud reisipiirangute tingimustes külastada ainult 120 000 välisturisti ehk 94% vähem kui mullu samal ajal. Aprillist juuni lõpuni tuli iga teine turist Soomest, kuigi neid oli mullusega võrreldes ainult kümnendik. 30% turistidest tulid Lätist ja nende arv vähenes 82%.

Teadupärast kuulutas Eesti koroonaviiruse leviku tõkestamiseks 12. märtsil välja eriolukorra, mis kestis 17. maini. Soome lubas taas töörände Eesti ja Soome vahel alates 14. maist. Sellest hetkest peale hakkas Eestisse tulema ka Soome turiste, kuna reisijateliiklus kahe riigi vahel oli taastatud. 1. juunist andis Soome rohelise tule ka Eesti-Soome vahelise turistide liikumise.

Eesti Pank teeb välisreiside statistikat, kuna keskpanga üks ülesanne on koostada Eesti riigi maksebilanss, mis kajastab ka reisiteenuste eksporti ja importi. Teise kvartali maksebilansi avaldab Eesti Pank 8. septembril.