Koroonapandeemia räsis Rimit: poeketil läks Eestis kehvemini, kui teistes riikides

 (84)
<span style="margin-bottom: 0cm; line-height: 100%">Koroonapandeemia räsis Rimit: poeketil läks Eestis kehvemini, kui teistes riikides</span>
RimiFoto: Argo Ingver

Rimi emafirma ICA avaldas täna teise kvartali tulemused, millest selgus, et ettevõtte müüginumbrid Baltikumis olid kehvad.

Ettevõte tõi aruandes välja, et korooanviiruse tõttu kehtestatud piirangud avaldasid negatiivset mõju Balti riikides. Kõige suurem oli mõju Eestis, väikseim Lätis.

Rimi käive Eestis kukkus 7,9 protsenti ja ulatus 90,2 miljoni euroni. Lätis oli käive 200,4 ja Leedus 86,3 miljonit eurot. ICA-l on Eestis 86, Lätis 130 ja Leedus 61 poodi.

„Covid-19 pandeemia mõjutas kogu kvartali tulemusi. Piirangute tõttu kukkus külastuste arv järsult," seisis aruandes.

Ettevõte märkis, et kuigi piiranguid hakati leevendama juba mõnda aega tagasi, siis pole Balti riikides külastajate hulk tavapärasele tasemele jõudnud. ICA valmistub aruande kohaselt ka Lidli tulekuks Eestisse ja Lätti.

Rimi kasv jaeturul jäi esimesele kvartalile alla. Eestis oli kasv teises kvartalis 3,3 protsenti, kuid esimeses 7,9. Leedus see aga langes 0,6 protsenti. Ettevõtte hinnangul kahanes turuosa teises kvartalis Baltikumis 14,5 protsendini, mida mõjutas osaliselt Lätis Supernetto poe ümberkujundamine.