Koroonaviirus kukutas Läti pankade kasumit kolm korda


Kasumi vähenemine.
Kasumi vähenemine. Foto: Scanpix, PantherMedia / Marko Beric

Läti pangandussektori kasum oli selle aasta esimese poolaasta kokkuvõttes 40,3 miljonit eurot ehk eelmise aasta sama ajaga võrreldes 3,3 korda väiksem, teatas Läti finants- ja kapitaliturgude komisjon (FKTF).

FKTK tõdes, et kasum vähenes märkimisväärselt reservide moodustamise tõttu. Nimelt moodustasid pangad esimesel poolaastal Covid-19 võimalike majandusmõjude nig sellest tuleneva laenuportfellide kvaliteedi vähenemise katteks reserve, vahendab Läti Delfi.

FKTK märkis, et kuigi Läti pangandussektor on Covid-19 põhjustatud šokile hästi vastu pidanud, ei saa koroonaviiruse majanduslikku mõju veel täpselt hinnata, sest valitseb suur määramatus. Sestap ei saa ka tulevikus pankade laenuportfellide kvaliteedi vähenemist ning laenukahjumite suurenemist välistada.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!