Koroonaviirus kümnekordistas Chemi-Pharmi tellimusi: oleme pidanud uutele klientidele ära ütlema

 (7)
Chemi-Pharm
Chemi-Pharmi juht Ruth Oltjer Foto: Rauno Volmar

17 riiki eksportiva Chemi-Pharmi tellimused on koroonaviiruse tuleku ja levikuga oluliselt kasvanud, rääkis ettevõtte juht Ruth Oltjer Vikerraadios.

“Tellimuste arv on meil paari nädalaga seitsme- kuni kümnekordistunud,“ rääkis ta.

Olukorra haldamiseks on Chemi-Pharm pannud tööle lisavahetusi ja võtnud juurde inimesi. Ettevõte töötab öötundidel ja nädalavahetustel.

Kõiki tellimusi täita ei suudeta, mistõttu osadest uutest tellimustest on kompanii ära öelnud, keskendudes eelkõige olemasolevatele klientidele ja nende kordades suurenenud tellimustele ning riigihankeklientidele.

“Mis siin salata, osadest tellimustest oleme sunnitud loobuma,” rääkis ta.

Eesti apteeke suudab ettevõte varustada järgmise nädalal algusest, kuna uue tööjõu koolitamisega läheb veel sellel nädalal aega.

Ettevõttele pole SARSi-laadse viirustega rindapistmine esmakordne ja seetõttu on desinfektsioonivahendid testitud koroonaviiruste suhtes ja nad tapavad viiruseid 15 sekundiga.

“Aga kui me oleme bussis või kätleme kellegagi, kallistame või kasutame tualette, siis tuleb kindlasti käed uuesti desinfitseerida,“ lausus ta. “Ehk oleme sealmaal, kus peaksime kätlemise ja kallistamise varsti ära jätma.“

Praegu on kõige suurem nõudlus käte antiseptikale ja pindade desinfektsioonile.

Ettevõte kolis just läinud aastal uude tootmismajja, kus on kiiremad liinid, suuremad mahutid ja rohkem ruumi.

Seotud lood:

„Nõudlus on praegu väga suur, kuid loodame, et see nii väga kaua ei kesta,“ lausus ta.

Kuula saadet Vikerraadiost.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!