Koroonaviirus viis euroala suurde majanduslangusesse

 (24)
RAHA PABERRAHA EURORAHA EURO
rahaFoto: Sven Arbet

Täna avaldatud numbrid näitavad, et kvartaalselt langes euroala majandus teises kvartalis 12,1 protsenti. Esimeses kvartalis langes valuutaliidu majandus 3,6 protsenti.

Nii Prantsusmaa, Itaalia kui Hispaania majandused kukkusid kvartaalses võrdluses teises kvartalis vähemalt kümme protsenti.

Hispaania majandus sai suurima löögi, vajudes kvartalis 18,5 protsenti. Analüütikud ootasid väiksemat majanduslangust.

„Sellist majanduslangust kogetakse sõjas,“ ütles Madridi Complutense ülikooli majandusprofessor Jose Ignacio Conde Ruiz FT-le. „Ainus langusest pääsenud sektor oli põllumajandus.“

Prantsusmaa majandus koges suurimat teise maailmasõja järgset majanduslangust. Selle riigi majanduslanguseks kujunes 13,8 protsenti. Kui koledas numbris midagi positiivset otsida, siis analüütikud kartsid veel hullemat langust. Paljudele teistele riikidele oli teise kvartali majanduslangus järjest teine kaotuskvartali, kuid prantsuse majandus on järjest juba kolmandat kvartalit languses.

Itaalia majandus langes teises kvartalis kvartaalselt 12,4 protsenti ja aastaga 17,3 protsenti. Ka Itaalia 25 aasta suurim majanduse tagasilöök tuli ökonomistide prognoositust tagasihoidlikum.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!