Koroonaviiruse pandeemia sundis kolm suurt kruiisifirmat tegevuse peatama

 (4)
Kruiisilaev Sidneys.
Kruiisilaev Sidneys.Foto: Scanpix/ JAMES GOURLEY, EPA

Koroonaviiruse pandeemia annab tõsise hoobi kruiisitööstusele. Royal Caribbean ning Norwegian Cruises teatasid, et peatavad tegevuse.

Norwegian Cruises teatas tegevus lõpetamisest 11.aprillini ning Royal Carribean peatab USA kruiisid 30 päevaks.

Carnival Princess Cruises teatas üleilmse tegevuse lõpetamisest 10.maini juba neljapäeval ning teade kukutas ettevõtte aktsia hinda enam kui 30%, kirjutab USA investorite kanal CNBC.

Kõik kolm suuremat börsil noteeritud kruiisifirmat on nüüd Covid-19 pandeemia tõttu vähemalt osa tegevusest peatanud. Kruiisitööstus on viiruselt eriti suure hoobi saanud, sest viirusepuhangud laevadel on pannud laevatäied inimesed karantiini.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!