Koroonaviiruse tõttu koondati Tallinna lennujaamast kokku 125 töötajat

 (39)
Tallinna lennujaam
Tallinna lennujaamFoto: Tiit Blaat

Tänavu mais koondas Tallinna lennujaam 111 töötajat, nüüd said koondamisteated veel 14 inimest.

Tallinna lennujaama juhatuse esimees Riivo Tuvike selgitas: "Septembri alguses teatasime oma töötajatele, et lendude ja reisijate arvu jätkuva vähenemise tõttu tuleb meil asutuses veel ümberkorraldusi teha, et tekkinud uue olukorraga kohaneda." See tähendas, et ettevõttest tuli veel inimesi koondada, lisaks sellele ei täideta lapsehoolduspuhkusel, omal soovil lahkujate või kaitseväes olevate töötajate ametikohti. "Covidist tingitud koondamisega lahkub ettevõttest kokku 125 töötajat, viimased koondamisteated väljastati 05.oktoobril ja viimased ettevõttest lahkumised toimuvad novembris," kõneles Tuvike.

Mai lõpus teatavaks tehtud koondamine puudutas väga paljusid valdkondi, septembri alguses teatavaks tehtud koondamine puudutab ennekõike reisijate või õhusõidukite teenindamisega seotud ametikohti ning on otseselt seotud reisijate ja lennuoperatsioonide langusega.

Tallinna lennujaama juhtkond teeb enda sõnutsi kõik endast oleneva, et vältida täiendavaid struktuurseid ümberkorraldusi ettevõttes ning tütarettevõttes. "Seetõttu on meie jaoks oluline lennuliikluse taastumine ning inimeste julgus ja vajadus taas lendama hakata," ütles Tuvike.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!