Korruptsiooniskandaali sattunud Tallinki tütarfirmat toodi juhtima tuntud advokaat

 (8)
Korruptsiooniskandaali sattunud Tallinki tütarfirmat toodi juhtima tuntud advokaat
Foto: Ilmar Saabas

Pärast Tallinna Sadama korruptsiooniskandaali sattumise järel HTG Investi juhatusest taandunud Eno Saare asemele asus ettevõtte juhatusse advokaat Tanel Kalaus.

Saar sai Tallinna Sadama juhtidega seotud altkäemaksuasjas kahtlustuse ning seetõttu kutsuti ta HTG Investi juhatusest tagasi.

Mõni aeg tagasi asus HTG Investi juhatuse liikmeks Kalaus, kes on advokaadina spetsialiseerunud peamiselt Eesti ja Euroopa Liidu konkurentsiõigusele ning Euroopa Liidu õigusele, kuid ta on lisaks tegelenud põhjalikult energeetika ja infrastruktuuri, sealhulgas veemajanduse ning elektroonilise side valdkondadega.

AS HTG Invest on 1998. aastal asutatud veoste ümberlaadimist teostav eraettevõte, mis kuulub Tallinkile. Ettevõte tegutseb Tallinna Sadama koosseisu kuuluvas Vanasadamas ning on suurim RO-RO laevade laadimise ja lossimise operaator Tallinnas.

HTG Investi nõukokku kuuluvad Lembit Kitter ja Ülo Kollo, nõukogu esimeheks on Toivo Ninnas.

Advokaadi toomine juhatusse meenutab Tallinna Sadamas korruptsiooniskandaali lahvatamise järel toimunut, mil ühes sadama juhatuse liikmeks kutsuti advokaat ja Tartu Ülikooli õppejõud Carri Ginter.