Korruptsiooniuurijad kutsuvad Partsi, Oviiri ja Alajõe kohvile

 (46)
Juhan Parts, Andrus Ansip
Juhan Parts, Andrus AnsipFoto: Ilmar Saabas

Riigikogu nn korruptsiooni erikomisjoni liikmed Artur Talvik (parteitu), Jaanus Karilaid (KESK), Raivo Põldaru (EKRE) tegid ettepaneku kutsuda järgmisele komisjoni istungile endine majandusminister Juhan Parts, ettevõtlusminister Liisa Oviir ja EAS-i kunagine juhatuse esimees Maria Alajõe.

Korruptsioonikomisjoni järgmine istung toimub 31. oktoobril.

Kui EAS otsustas 2006. aasta märtsi keskel eraldada OÜ-le Ermamaa turismitalu rajamiseks 2,979 miljonit krooni, siis oli peaministri ametis esimest korda Andrus Ansip ja majandusminister oli Edgar Savisaar.

Kui EAS otsustas 2012. aastal nõuda OÜ-lt Ermamaa tagasi 10 protsenti eraldatud summast, oli peaminister järkuvalt Andrus Ansip, aga majandusministriks oli saanud Juhan Parts.

Riigikogu nn korruptsioonikomisjoni liikmed on kaitsepolitsei endine peadirektor Raivo Aeg (IRL), kaitseväe endine juhataja, kindral Ants Laaneots (REF), Puurmanni keskkooli endine direktor ja õpetaja Raivo Põldaru (EKRE), Haapsalu linnavolikogu endine esimees Jaanus Karilaid (KESK), osaühingu Estonia nõukogu liige, ettevõtja Jaanus Marrandi (SDE) ja endine filmiprodutsent ja stsenarist Artur Talvik (parteitu).