Korterite hinnad liiguvad Helsingis ülesmäge, provintsis langevad

 (4)
Pidustused Helsingis
Jäähokifännide melu Helsingi kesklinnas. Pilt on illustratiivne.Foto: Maarja Kotkas

Aprillis-juunis tõusid Helsingi piirkonnas järelturu eluruumide hinnad 1,6 protsenti, ka Oulus ja Turus tõusid hinnad, samal ajal kui ülejäänud Soomes langesid hinnad keskmiselt 1,3 protsenti.

Omanike kasutuses olevate eluruumide hinnaerinevus on Helsingi pealinna ja ülejäänud Soome vahel endiselt suur, kirjutas Taloussanonat. Hinnad tõusid ka Oulus ja Turus, samas kui Lahtis ja Tamperes jäid eelmise aasta tasemele.

Sama trendi võib täheldada, kui võrrelda hindu eelmise kvartaliga. Võrreldes jaanuari-märtsiga tõusid vanade eluruumide hinnad Suur-Helsingi piirkonnas 2 protsenti ja ülejäänud Soomes 0,8 protsenti.

Juunis olid Helsingi vanade ühekorruseliste ja ridaelamute hinnad 2,2 protsenti kõrgemad kui eelmise aasta juunis. Mujal Soomes langesid hinnad 1,1 protsenti.

Vastassuunas liikumine kehtib ka uute eluruumide puhul. Suur-Helsingis tõusid uute eluruumide hinnad aastatagusega 9,7 protsenti. Mujal langesid hinnad 1,1 protsenti. Maiga võrreldes tõusid hinnad Suur-Helsingi piirkonnas 1% ja langesid ülejäänud riigis 0,8%.