Kosmeetikust lüpsjaks: töökätepõuas põllumajanduses jagub tööd veel tuhandele

 (16)
Piimafarm Eestis
Piimafarm EestisFoto: Sven Arbet

Kui veel aasta eest oli suurim tööjõupuudus töötlevas tööstuses, siis nüüd otsitakse tikutulega inimesi põllumajandusse, kus hetkel on pea tuhat vaba töökohta. Tekkinud olukord on pannud põllumajandusettevõtjaid avarama pilguga ringi vaatama ja tööle võtma inimesi hoopis teistelt erialadelt, kirjutab ERRi uudisteportaal.

Mailika on 31-aastane elukutseline kosmeetik, kes viimased seitse aastat on tegelenud iluteenuste pakkumisega. Viimased kuu aega on tema ametiks olnud aga ripsmete paigaldamise asemel hoopis tuhande lehma lüpsmine - amet millest ta oli pikalt unistanud.

"Ma olen enne ka lehmadega kokku puutunud - ema on mul lüpsja olnud, et siis olin kaasas käinud ja proovinud ja mõtlesin, et võiks proovida teha. Esimesed päevad, see viis päeva oli küll selline tunne, et kas see hakkabki nii olema, et siis ma küll ei jõua. Sest käed valutasid, jalad valutasid, nagu ma oleksin terve öö tantsinud, ja siis pidi hommikul uuesti minema ja kogu aeg seda trenni peale. Päris jube oli tegelikult, aga harjub ära, ma ütlen," kirjeldab lüpsjaks hakanud Mailika Sanin.

Mailika töötab Põlva Agros, kus alustati kohe eriolukorra alguses oma töötajate ümberkoolitamist, täiendõpet ja uute tööliste otsimist, et kõik ametid oleksid kaetud ning ükski töö ei jääks taime- ja loomakasvatusega tegelevas ettevõttes tegemata.

Loe lähemalt ERRi uudisteportaalist või vaata AK saatelõigust.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!