Kredex saatis Tallinkile laenupakkumise, arutelu all olid lisatingimused

 (22)
Tallinki juht Paavo Nõgene
Tallinki juht Paavo NõgeneFoto: Tiit Blaat

Kredexi nõukogu otsustas reedel, et toetab valitsuselt juba heakskiidu saanud laenu andmist Tallinkile ning saatis ettevõttele juba ka laenupakkumise, kirjutab ERRi uudisteportaal.

"Otsustasime seda, et saatsime välja laenupakkumise Tallinkile. Sellepõhiselt ootame nüüd Tallinki vastust, kas pakkumine sobib," kinnitas Kredexi nõukogu esimees, majandusministeeriumi kantsler Ando Leppiman ERR-ile.

Leppiman ütles, et Tallink saab nüüd kas laenupakkumise vastu võtta ja sõlmitakse kohe leping või algavad läbirääkimised tingimuste üle. Ta lisas, et nii Kredex kui ilmselt ka Tallink on aga huvitatud, et leping saaks sõlmitud võimalikult kiiresti. Mingeid tähtaegu Tallinkil oma vastuse andmiseks aga pole. Laenu põhitingimused jäid Leppimani sõnul samaks nagu valitsus on juba kinnitanud.

"Laenu põhitingimustes midagi ei muutunud. Tingimuste osas järgisime seda, mis valitsuses otsustatud said: käibekapitalilaen summas kuni 100 miljonit eurot, tähtaeg kolm aastat alates laenulepingu sõlmimisest ja intressimääraga 12 kuu Euribor pluss kaks protsenti aastas," selgitas ta.

Leppimani sõnul ei ole niisuguse laenu andmine Kredexist tavapärane. "Kahtlemata, antud juhul tegeleme kriisiabiga ja kindlasti Tallinkile antav laen on selleks, et parandada likviidsusprobleemi, mis Tallinkil seoses koroonakriisiga tekkinud on."

Leppiman lisas Ärilehele, et kui laenu põhitingimused jäid valitsuses otsustatuga samaks, siis täna arutati nõukogus peamiselt lepingu lisatingimusi."Küsimus käis pigem tagatiste üle ja milliseid piirangud on laenu kasutamisel. Siin on aga palju konfidentsiaalset infot, mis puudutab Tallinki äridega seonduvat, nii et ma hetkel pikemalt neid kommenteerida ei tahaks. Kui lepingu sõlmime, siis saame ehk asjadest lähemalt rääkida."

Seotud lood:

Varasemalt on läbi käinud küsimus, et kas riik võib näiteks Tallinkilt nõuda, et laevafirma jääks laenuperioodiks (või kauemakski?) riigifirma Tallinna Sadama kliendiks ja maksaks sadamatasusid, selle asemel, et hakata Linnahalli juurde oma sadamat ehitama? Leppiman ei soovinud kommenteerida, kas selline nõue oli arutelu all.

Sel nädalal Ärilehele antud intervjuus viitas Tallinki juht Paavo Nõgene, et laevafirma tagab laenu varadega ehk osade laevadega. "Millistega täpselt, saame anda teada börsiteatena siis, kui leping on alla kirjutatud." Küsimusele, kas riik keelab neil Tallinna Sadama konkurendiks hakata, vastas Nõgene, et "sellises sõnastuses kindlasti mitte. "Mina ei ole sellist punkti lepingus näinud, olen sellisest arutelust kuulnud meedias. Meie selliseid otsuseid ühepoolselt teha nagunii ei saa."

Loe Nõgene intervjuud siit.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 17. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis, välja arvatud erandid seoses Baltikumi ja Soomega. Loe lähemalt kriis.ee lehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!