Krediidipanga ostuhuvilisi oli rohkem kui üks


Coop ja Inbank ostsid osaluse Krediidipangas
Coop ja Inbank ostsid osaluse Krediidipangas. Finantsinspektsiooni juht Kilvar Kessler. seletas tehingut.Foto: Karin Kaljuläte

Krediidipanga enamusosaluse ostuhuvilisi oli üksnes Eestist mitu, ütles Finantsinspektsiooni juht Kilvar Kessler.

Võitjaks kujunes Inbanki ja Coopi tehtud ühispakkumine, millega olid rahul nii ostjad, müüjad, Finantsinspektsioon kui ka Euroopa Keskpank, rääkis ta.

„Teisi pakkujaid ei tohi ma avalikustada,” ütles Kessler, kes oli rahul, et lõpuks leidis Krediidipanga omanikuprobleem lahenduse.

Reedel allkirjastati enamusosaluse ostu-müügitehing. Mitmes järgus toimuva tehingu käigus omandab Inbank Krediidipangas üle 25 protsendise osaluse. Tarbijate ühistu ehk Coop omandab 59,7 protsenti pangast.

Tehingu tegemiseks kaasas Inbank 11. jaanuaril aktsionäridelt 2,8 miljonit eurot aktsiakapitali suurendamise teel, mille järel kasvas panga omakapital 13,7 miljonile eurole.

„Teeme ühisettevõtete osalused likviidseks,” ütles Inbanki nõukogu esimees Priit Põldoja, keda võib pidada tehingu arhitektiks. Ta lisas, et Inbank kavatseb jääda oma liistude juurde ja Krediidpangas on nad keskpikas perspektiivis finantsinvestorid, omamata Krediidipanga ülevõtmisambitsiooni.