Kreeka ja Hiina muutsid maailma rikkaimad inimesed päevaga 70 miljardi dollari võrra vaesemaks

 (31)
Kreeka ja Hiina muutsid maailma rikkaimad inimesed päevaga 70 miljardi dollari võrra vaesemaks
Aliko Dangote oli eile üks vähestest miljardäridest, kes sai rikkamaksFoto: Scanpix/ Reuters

Kuna Kreeka maksejõuetuse hirm kogus eile tuure ja Hiina aktsiaturg langes, kaotasid eile 400 maailma rikkamat inimest kokku 70 miljardit dollarit (63 miljardit eurot), kirjutab Bloomberg.

Iga miljardär kaotas keskmiselt 175 miljonit dollarit ehk 156 miljonit eurot, selgub Bloombergi miljardäride indeksist. Nigeeria miljardär Aliko Dangote oli eile nende 12 õnneliku miljardäri seas, kelle varandus kasvas. Ta on Aafrika rikkaim inimene ja maailma edetabelis 59ndal kohal.

Kokku vähenes miljardäride varandus päevaga enam kui 1,5%.

Suuremate kaotajate seas oli Zara brändi omaniku Inditexi suurettevõtja Amancio Ortega, kes kaotas päevaga 2,2 miljardit dollarit. Ortega on Euroopa rikkaim inimene, kellel rikkust on 69,2 miljardit dollarit. USA guruinvestor, kes on maailmas rikkuselt kolmandal kohal, koges 1,6 miljardi dollari kadumist. Tema varanduse suurus on 67,1 miljardit dollarit. Planeedi rikkaim inimene Microsofti asutaja Bill Gates kaotas 1,4 miljardit dollarit.

Kokku kontrollivad maailma 40 rikkamat inimest 4,2 triljoni dollari (3,75 triljoni euro) surust varandust ehk400 miljardi dollari võrra enam Saksamaa majanduse aastasest kogutoodangust.