Kreeka keskpank hoiatas pankureid keerulise teisipäeva eest, kui kokkulepet ei saavutata

 (2)
Kreeka keskpank hoiatas pankureid keerulise teisipäeva eest, kui kokkulepet ei saavutata
Foto: Thanassis Stavrakis, AP

Kreeka keskpanga juht Yannis Stournaras hoiatas eelmisel nädalal pankureid „keerulise päeva“ eest teisipäeval, kui valitsus ei jõua esmaspäeval eurotsooni erakorralisel tippkohtumisel võlausaldajatega kokkuleppele, teatasid kaks kõrgetasemelist pankurit Reutersile.

Stournaras kutsus reedel kokku nõupidamise juhtivate pankuritega, et arutada nendega süvenevat kriisi pangandussektoris pärast massilist raha väljavõtmist pankadest, vahendab Reuters.

Pankurite sõnul ei rääkinud Stournaras kapitalikontrollist, kuid ei varjanud, et olukord läheb tõsiseks.

„Kui kokkulepet ei tule, on teisipäev keeruline päev ja tuleb teha otsuseid, on see, mis meile öeldi,“ rääkis üks nõupidamisel kohal olnud pankuritest. „Kui kokkulepet ei tule, on eurooplased otsustanud edasi minna, öeldi meile.“

Pankuri sõnul räägiti ka sellest, kuidas pangad saaksid sularaha klientidele kättesaadavana hoida.

„Me arutasime tehnilisi küsimusi seoses pangaautomaatidega. Nende sularahaga täitmine on suur logistiline probleem,“ ütles pankur.

Kreeka keskpanga pressiesindaja kinnitas, et kohtumine leidis aset, kuid keeldus seal räägitut kommenteerimast.

„Asjad on keerulised,“ lausus teine pankur. „Kui esmaspäeval kokkulepet ei tule, jumal teab, milline teisipäev välja näeb. Isegi EKP ei ole kindel teekaardis pärast seda.“

Seotud lood:

Frankfurdi ja Brüsseli allikate teatel on tellimused hoiuste väljavõtmiseks esmaspäeval juba ületanud miljardi euro piiri. Kliendid, kes tahavad suuri summasid raha välja võtta, peavad esitama tellimused, et pangas oleks selleks piisavalt sularaha.

Eelmisel nädalal võeti Kreeka pankadest kokku välja 4,2 miljardit eurot.