Kreeka peaminister: esitasime võlausaldajatele realistliku plaani kriisist väljumiseks

 (26)
Kreeka peaminister: esitasime võlausaldajatele realistliku plaani kriisist väljumiseks
Alexis TsiprasFoto: Thanassis Stavrakis, AP

Kreeka saatis võlausaldajatele kaalumiseks „kõikehõlmava“ ja „realistliku“ reformipaketi ning kutsus Euroopa riigijuhte üles sellega nõustuma, et oleks võimalik sõlmida pikalt oodatud kokkulepe, teatas peaminister Alexis Tsipras teisipäeval.

Tsipras ütles, et ettepanek saadeti esmaspäeva õhtul Euroopa Liidu ja rahvusvahelise valuutafondi (IMF) võlausaldajatele. Selle sisu Tsipras ei täpsustanud. Ühe Kreeka ametniku sõnul anti see üle enne hilisõhtust kohtumist Berliinis, kus osalesid Saksamaa, Prantsusmaa, Euroopa Komisjoni, Euroopa Keskpanga ja IMF-i juhid, vahendab Reuters.

„Me esitasime realistliku plaani Kreeka kriisist väljumiseks,“ ütles Tsipras ning kutsus Euroopat üles plaani heaks kiitma ja vastuolud lõpetama.

Seotud lood:

Läbirääkimistele lähedal olnud allikad teatasid, et ettepanek ei sisaldanud uusi suuremaid järeleandmisi sellistel teemadel, mis kokkuleppe saavutamist takistavad.

Tsipras ei ole nõus, et ta pole järeleandmisi teinud.

„Me oleme järeleandmisi teinud – sest kompromiss nõuab järeleandmisi – me teame, et need järeleandmised on keerulised, aga me esitasime realistliku plaani Kreeka kriisist väljumiseks,“ ütles Tsipras.

Kui sel kuul kokkuleppele ei jõuta, võib Kreeka maksejõuetuks muutuda ja eurotsoonist lahkuda.

„Läbirääkimised on karmid, me oleme otsustavad, me peame läbirääkimisi plaani alusel, strateegia alusel, keerulistel asjaoludel,“ ütles Tsipras.