Kreeka püüab majanduskriisi murda kanepikasvatusega

 (21)
Kreeka püüab majanduskriisi murda kanepikasvatusega
kanepikasvatusFoto: Scanpix/ AFP

Sooja ja päikesepaistelise kliimaga Kreeka näeb investoritele võimaluse pakkumises kasvatada meditsiinilist kanepit hooba millega seitse aastat kestnud majanduskriisist välja ronida. Selleks peaks valitsus vastu võtma uue seaduse, kirjutab Bloomberg

Kanepikasvatajad tunnevad huvi enam kui 1,5 miljardi euro vastu, et rajada kanepikasvatused ja kanepi tootmine, ütles maaarenguminister Evangelos Apostoleu. Kümne aasta pärast võiks Kreeka saada oma osa 200 miljardi euroseks kasvavast kanepiturust.

Kreeka peaminister Alexis Tsipras loodab investeeringutele, et need veaks majanduse kasvama ja laseks riigil väljuda kolmandast päästepaketist. Tänavu võib majanduskasv ulatuda kahe protsendini ja tuleval aastal kiireneda 2,5 protsendini.

Iga kanepikasvatus 15st looks umbes 400 töökohta, selgub Kreekas meditsiinilise kanepikasvatuse seadusandluse legaliseerimise rakkerühm.

Tsiprase valitsus plaanib saata veel enne aasta lõppu meditsiinilise kanepi legaliseerimise seaduse parlamenti. Siis jääks piisavalt aega kanepikülviks, et tuleva aasta suvel saaks saaki koristada.

Kuigi Uruguay ja mitmed USA osariigid on legaliseerinud suitsetamiseks kanepi, siis Kreekal sellist plaani ei ole. Kasvatus ja müük toimuks vaid meditsiinilisel eesmärgil.