Kreeklased kolivad töökohta otsides riigist minema

 (40)
Kreeklased kolivad töökohta otsides riigist minema
AFP/Scanpix

Kreeka seisab silmitsi uue emigratsiooni lainega, mida seekord ei tõuka tagant sõjast räsitud maa lootusetus, vaid majanduslik ebakindlus ning töötus, mis viimaste andmete kohaselt on tõusnud 13,6 protsendi piirile.

Athens News annab teada, et viimased andmed riigi statistikaametilt märgivad, et ligi 900 000 töötule kreeklasele on hetkel pakkumisel vaid 47 000 töökohta. 

Esimesena lahkusid Kreekast ärid ja ettevõtted, et lähiriikides taas alustada. Põhjuseks olid Kreeka kõrged maksud ning majanduse ebastabiilsus. Teiseks lahkus riigist raha, hirmus, et Kreeka pankrotistub ning muutub ebalikviidseks. Järgmisena oodatakse massilist inimeste lahkumist.

Oodatav emigratsioon võib kohalike võimude hinnangul ületada isegi sõjajärgset "rahvaste liikumist", mil riigist lahkus enam kui miljon kreeklaast.

Ainuüksi sellel aastal on 53 000 kreeklast taotlenud USA tööviisat. 2008. aastal läbi viidud uuring näitas, et enam kui 80 protsenti kreeklastest ei uskunud, et elu riigis tulevikus paremaks läheb. Tänaseks on olukord halvenenud veelgi.