Kriisist väljumise plaan: milliseid majandusnäitajaid valitsus piirangute leevendamisel jälgib?

 (18)
Suletud ärid.
Suletud ärid.Foto: Andres Putting

Valitsus avaldas täna koroonakriisi leviku piiramiseks rakendatud meetmete leevendamise ning kriisist väljumise kava. Piirangute leenendamine on oluline ning üha rohkem räägitakse sellest, et pikalt kestvad piirangud teevad inimestele lõpuks läbi majanduse rohkem kahju kui viirus ise. Milliseid on need majanduse näitajad, mida valitsus piirangute leevendamise ja kaotamise üle otsustamisel jälgib?

Kavast selgub, et neid näitajaid on üheksa.

Kriisikava erinevatelt etappidelt üleminekuks antakse majanduse seisule hinnang, kus aluseks võetakse nende üheksa mõõdiku algseis.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!