Krüptomiljonär suri ja nüüd on 500 miljonit dollarit väärt hiigelvarandus ilmselt igaveseks kättesaamatu

 (60)
Obit Mellon
Nicole Mellon, Matthew MellonFoto: Andy Kropa, AP

Aprilli keskel sai krüptomiljonär Matthew Mellon infarkti ja suri. Mees hoidis aga üle 500 miljoni dollari väärtuses Ripple'i krüptovaluutat, mida nüüd ei saa kuidagi kätte - nimelt ei tea keegi tema privaatvõtmeid, seega on raha juurdepääsmatult krüpteeritud, kirjutab BTCNN.

Mellon kannatas juba 2009. aastast narkoprobleemide käes, aga viimasel ajal oli väidetavalt "puhas". Ühe väite kohaselt sai ta infarkti, olles tarbinud ayahuascat - tegu oleks küll väga haruldase juhtumiga.

Mellon on pärit pankurite suguvõsast ja investeeris Ripple'isse juba väga varakult, kui krüptovaluuta veel väga odav oli. Mees ise seletas seda mõistukõnega: "Krüpto on hirmutav, tume ja USA-vastane. Ma olen USA poolt, äri poolt ja pankade poolt. Sellepärast ma Ripple'i valisingi."

Kogu raha on üle USA asuvates "külmkambrites" ehk internetist eraldatud spetsiaalsetes "rahakottides". Väidetavalt peitis Mellon oma privaatvõtmed omakorda pankade seifidesse, aga seni pole neid suudetud leida. Lootus aga pole kustunud.