Kruuda ostab Pimp-TV tootja

 (47)
Oliver Kruuda
Oliver KruudaPostimees/Scanpix

AS Kalev sõlmis 9. veebruaril aktsiate müügilepingu, millega omandab mullu Pimp-TV-d tootnud Santenori sajaprotsendilise osaluse.

Ettevõtte peamisteks tegevusaladeks on televisiooniprogrammide tootmine ja produtseerimine, audio- ja audio-visuaalsed teenused ning meediavahendus, teatas Kalev börsile.

Aktsiate müügihind sõltub Santenori majandustulemustest, müügilepingus määratud tingimustel on Kalevil õigus 1 kuu jooksul lepingust taganeda. Aktsiate eest tasumine toimub ühe kuu jooksul arvates müügilepingu sõlmimisest ning aktsiate omandiõigus läheb Kalevile üle pärast müügihinna tasumist.

Selle investeeringuga jätkab Kalev viimasel ajal meediaturule tehtud investeeringuid.

Teleproduktsiooni ja digitaalkommunikatsiooni arendusega tegeleva Santenori tütarfirma on Eeter OÜ. Telekanal Eeter alustas tegevust eelmise aasta novembris. Eeter on suunatud peamiselt nooremale vaatajaskonnale.

Eeter levib kaabel-televisioonipakkuja Starman levialas, olles nähtav kõigis suuremates Eesti linnades. Santenori aktsionärideks on aktsiaselts Lõhmus, Haavel & Viisemann ja Rene Killandile kuuluv osaühing Bravo One.