Kruuda teeb Hiiumaale spaa-kunstitempli

 (14)
Oliver Kruuda
Foto: DELFI

Kärdlast paarikümne kilomeetri kaugusel asuva kinnistu omanikfirma OÜ Keefiri SPA juhi Siret Liivamägi sõnul on hoonete restaureerimine pakkunud mitmeid ideevariante. Eelkõige arvestatakse mereäärse looduskauni paiga miljööd.

“Arhitektid alles töötavad. Tahaks, et seal oleks kunstistuudiod, külaliskorterid ja spaa,” räägib Liivamägi.

“Eriline fookus on kaunitel kunstidel ja loomingulistel tegevustel. See saab olema omalaadne keha-, tervise ja kunstitempel.”

Liivamägi sõnul saab võimaliku vihje leida ka Keefiri SPA nimest, mis ei välista muu lõõgastava kõrval ka näiteks jogurtimaske.

Hiiumaal Kõrgessaares asuvate müüride vahel tegutsesid enne Esimest maailmasõda Belgia kunstsiidivabrik La Viscosa, hiljem ka liha- ja kalatööstused. Liivamägi kinnitusel arvestatakse enam kui 14 000 ruutmeetril paiknevate hoonete taastamisel ümbritseva keskkonnaga, säilitades ka kompleksi hobuserauakujulise põhiplaani ja maakivimüüritise.

Investeeringu suurusest on Liivamägi sõnul veel vara rääkida. Puhkekeskuse võimaliku valmimisajana pakub ta aastat 2010.

OÜ Keefiri SPA üheks omanikuks on suurärimees Oliver Kruudaga seotud AS Rubla, mis on ka piimatööstuse AS Tere emaettevõte. Firma teise poole omanikuks on AS Tere eksjuhile Kadi Lambotile kuuluv ettevõte OÜ Cinereus.

Refereeritud artikli originaaltekst Ärilehes