Kulla hind tõuseb viiruse ja USA-Hiina kasvava tüli kartuses

 (37)
Hind võib tõusta enneolematult kõrgeks!
Kulla hind tõuseb viiruse ja USA-Hiina kasvava tüli kartuses
Foto: Reuters Scanpix

Tänase hommikuga on Aasia turgudel tõusnud kulla hind 1,8 protsenti ehk 1935 dollarini untsist. Selle taga võib olla nii kartus uue viirusepuhangu ees kui üldiselt pinged USA-Hiina suhetes. Analüütikud ennustavad, et hind võib sel aastal ületada lausa 2000 dollari piiri.

CNBC kirjutab, et kulla hind pole nii kõrgel olnud alates 2011. aasta septembrist. Hetkel on kulla hind 1935 dollarit untsist, täna börsi avanedes jõudis see ära käia ka hinna juures 1943 dollarit untsist.

Analüütikud ennustavad, et hind võib sel aastal ületada lausa 2000 dollari piiri, aga et see tõuseks lausa 2500 dollarile või kõrgemale, peaks USA keskpank langetama intressimäärad miinusesse.

Nii USA kui Hiina on sulgenud riikides konsulaate. Nii suleti näiteks USA konsulaat Chengdus ja Hiina konsulaat suleti omakorda Houstonis. Niisamuti on USA kehtestanud näiteks Hiina tehnoloogiahiiu Huawei osadele töötajatele viisapiirangud.

Aasias püütakse ära hoida ka koroonaviiruse laiemat levikut erinevate taaskehtestatavate piirangutega kuivõrd osades Hiina ja Vietnami jm linnades on viirusesse nakatumiste arv hakanud jälle tõusma.