Kuri ilm laevu ei seganud

 (5)
Saaremaa Laevakompanii praamid Ofelia ja Scania
Saaremaa Laevakompanii praamid Ofelia ja ScaniaPostimees/Scanpix

Saaremaa Laevakompanii teatel olid nädalavahetuse ilmastikuolud ennustatust pehmemad ning parvlaevaliiklust ei häirinud.

Kuivastu-Virtsu liinil tegi ettevõte ka mõningad täiendavad lisareisid, teatas Saaremaa Laevakompanii.

Saaremaa Laevakompanii infojuhi Anne Saare sõnul ilmastikuolud pühadeaegset parvlaevaliiklust ei häirinud ning laevad sõitsid Kuivastu-Virtsu ja Rohuküla-Heltermaa liinidel graafikute alusel.

“Vaid Kuivastu-Virtsu liinil tekkis mõnel õhtul vajadus täiendavate lisareiside järele. Pühapäeva õhtul oli seal reisijaid eriti palju, sest pühad olid lühikesed ning inimesed soovisid võimalikult hilja tagasi sõita. Kuna toimusid kõik graafikujärgsed kui ka planeeritud lisareisid ning tehti ka täiendavaid lisareise, kulges liiklus normaalselt,” rääkis Saar.

Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituut prognoosis tormi 23. detsembri õhtuks, 25. detsembri õhtul ning 26. detsembril võis EMHI andmetel taas oodata tuule tugevnemist kohati kuni 20 meetrini sekundis, mis laevakompanii hinnangul oleks võinud häirida mandri- ja saartevahelist parvlaevaliiklust.

23. — 26. detsembrini teenindas Saaremaa Laevakompanii mõlemal ettevõtte teenindaval liinil kokku 17.508 reisijat ja 5596 sõidukit, sellest 12.739 reisijat ja 4235 sõidukit Kuivastu-Virtsu ning 4769 reisijat ja 1361 sõidukit Rohuküla-Heltermaa liinil.

Möödunud aastal samas ajavahemikus sõitis Kuivastu-Virtsu liinil 10.511 reisijat ja 3541 sõidukit ja Rohuküla-Heltermaa liinil 4346 reisijat ja 1274 sõidukit.