Kurikuulsa ehitusfirma juhtidel viimaks ärikeeld

 (29)
Facio
FacioFoto: Ilmar Saabas

Kurikuulsa ehitusfirma Facio juhid Riho Kalve ja Kaido Saveljev said viimaks ärikeelu. Tõsi, see on osaline, mistõttu nad võivad jätkata tegevust väljaspool ehitusäri.

Mullu oktoobris otsustas Harju maakohus kohaldada Riho Kalvele ja Kaido Saveljevile ärikeelu, mis keelab meestel tegutsemast ehitusvaldkonnas juriidilise isiku ning juhtorgani liikmena kuni Facio Ehituse OÜ pankrotimenetluse lõppemiseni, kirjutab Äripäev.

Kohus leidis, et osaline ärikeeld on vajalik, kuna Kalve ja Saveljev sõlmisid jagunemislepingu, muutes sellega äriühingu maksejõuetuks, ning jätkasid samal ajal tegevust uues äriühingus, millele anti üle ka peamine vara.

Mitte ainult ehituse valdkonnas, vaid laiema avalikkuse silmis negatiivset kuulsust kogunud Facio juhid Riho Kalve, Kaido Saveljev ja Toomas Tromp esitasid aastatel 2004–2007, mil tegutses veel Facio Ehituse AS, käibedeklaratsioonides ning tulu- ja sotsiaalmaksudeklaratsioonides maksuhaldurile valeandmeid. Kokku jäi selle tulemusel riigile maksutuluna laekumata 851 000 eurot.

Milliste vaidluste rägastikku mullusügisene otsus mattus ja millise lahenduse sai, saab pikemalt lugeda Äripäevast.