Kuupäev kukub: kas Estonian Airi võlausaldajad on nõus võlad korstnasse kandma?

 (4)
Estonian Air.
Estonian Air.Foto: Karli Saul

Tänaseks ehk 18. novembriks peaksid kõik Estonian Airi võlausaldajad olema lennufirma juhatusele-nõukogule teada andnud, kas nad nõustuvad ettepanekuga tasuda kõigepealt 182 töötajale saamata jäänud palk, puhkusekompensatsioonid ja koondamishüvitised.

Kui töötajad on oma hüvitises saanud, siis alles seejärel saaksid teised võlausaldajad proportsionaalselt järele jäänud varast osaliselt rahuldatud oma nõuded.

Estonian Airi üldkoosolek on kokku kutsutud 19. novembriks. Kirja ettepanekutega saatis juhatuse esimees Jan Palmér laiali eelmisel nädalal.

Estonian Airil on 222 võlausaldajat, neist 58 võivad Estonian Airi kohta ka pankrotiavalduse teha.

Kui võlausaldajad ettepanekuga ei nõustu – mis on äärmiselt tõenäoline –, tuleb Estonian Airil esitada pankrotiavaldus ning pankroti korral maksab töötajatele hüvitised töötukassa. See tähendab töötajatele poole väiksemaid tasusid, mida on kinnitanud ka majandus- ja taristuminister Kristen Michal.

Michal ütles Ärilehele, et keskmise staažiga piloodil oleks kollektiivlepingu järgi saada umbes 40 000 eurot, pankroti puhul maksaks töötukassa umbes 20 000 eurot.