Lääne Elu: läänlased nurisevad, kuid ei loobu pangast


Lääne Elu: läänlased nurisevad, kuid ei loobu pangast
Haapsalu elanikud Swedbanki kontori juures meelt avaldamas.Foto: Tanel Meos

Swedbanki kaalutletud mainerisk lõpetada üle leti toimuvad sularahatehingud Haapsalu kontoris tasus end ära, sest inimesed, keda Lääne Elu küsitles, on pahased, kuid pole valmis pangast loobuma.

Kõige enam puudutab muudatus väikseid äriettevõtteid ja MTÜsid, kes toimetavad palju müntidega. Läänemaa abikassa juhatuse liikme Merike Nuudi sõnul on Läänemaa abikassa ilmselt sunnitud avama konto ka SEB pangas, sest mündikotiga Tallinna sõita ei tule kõne alla.

„Ei tahaks raha inkassatsiooniteenuse peale kulutada. Kogutud summast võiks võimalikult palju alles jääda,” nentis Nuudi.

Abikassa Swedbanki teenusest ei loobu, sest 80 protsenti annetustest tuleb inimestelt, kes on sõlminud otsekorralduse.

Haapsalu aselinnapea Peeter Vikman, kes on kasutatud riideid ja mänguasju müüva MTÜ Nodituba juhatuse liige, tõdes, et müntidega arveldus on probleem.

„Avasime SEB pangas müntide tarbeks arve. Inkassatsiooni ei ole me kaalunudki,” lausus Vikman.

Vikman pole veel otsustanud, kas jätkab paberraha viimist Swedbanki kontole.

Laine spaahotell kasutab sularaha käitlemiseks inkassatsiooniteenust, mida on tellitud juba pikemat aega, kuid kiirkorras müntide juurdehankimist tehakse edaspidi SEBs.

Enamik pensionäre, kellega Lääne Elu 5. juuni pensionipäeval Swedbanki kontori juures rääkis, kasutab sularahaautomaate, kuid leiab, et peaks säilima ka võimalus rahaga üle leti toimetada.

Täismahus artiklit saab lugeda Lääne Elu laupäevasest, 7, juuni paberlehest