Laenuga kinnisvarasse investeerijaid on vaid 3-4%


Laenuga kinnisvarasse investeerijaid on vaid 3-4%
Foto: Riina Kallas

Enamik kodulaene on võetud kodu ostmiseks ning vaid 4-3 protsenti laenudest võetakse kinnisvarasse investeerimise eesmärgil, selgus SEB poolt läbi viidud küsitlusest.

"Peamine eesmärk, milleks laenu võeti oli kas soovisin asuda omaette elama, vana kodu ei vastanud pere vajadustele või ei soovinud enam korterit üürida. Nii et kõik eesmärgid lähtusid soovist soetada oma kodu," ütles SEB eraisikute suuna arendusjuht Triin Messimas tänasel uuringu tutvustusel.

Aastatel 2010 ja hiljem laenu võtnud ütlesid, et nad ei soovinud enam korterit üürida, mis näitab Messimase sõnul seda, et kriisiaegadel aastatel 2008.-2009 lükati laenuvõtmise otsuseid edasi ning koliti pigem üüripinnale. Viimastel aastatel on aga koduostmise otsuseid asutud realiseerima.

Uuring viidi läbi 26. aprillist kuni 20. maini SEB kodulaenu klientide seas. Küsitlusele vastas 2118 klienti, mis moodustab küsitluseks valitud klientidest 42 protsenti.
SEBd huvitas, kuidas tulid 2005.-2007. aastatel laenu võtnud kliendid toime raskematel aegadel ning mida arvavad kliendid laenu võtmisest praegu.