Laondus võtab tuure üles

 (1)
Laondus võtab tuure üles
Päevaleht/Pressifoto, Marko Mumm

Mitu kuud paigal tammunud nõudlus laopindade järele hakkab pead tõstma. Ülepakkumise tõttu võtab vabade pindade täitmine siiski aega.

Jüri tehnopargis on viimase poole aasta jooksul välja renditud Rannarootsi Selveri jagu äripinda, mis on ca 2300 ruutmeetrit, vahendab Äripäev.

ASi Kodu Grupp tegevjuhi Urmas Niine sõnul võib täheldada märkimisväärset elavnemist äri- ja laopindade turul. Alates aprillist on Niine sõnul firma välja andnud 2300-2400 ruutmeetrit pinda.

Niine arvates on hakatud aru saama, et kinnisvarahinnad on mõistlikul tasemel. Ta lisas, et isegi praegu on rendihind alla pikaajalise keskmise.

Niine sõnul on Jüri tehnopargis keskmine ruutmeetri hind 50-60 krooni, kontoriruumidel 90 krooni ruutmeetri kohta.

Rõõmustada saab ka Büroomaailma juht Jüri Ross - kui veel veebruaris valitses Büroomaailma logistikakeskuses tühjus ning rentnikke polnud, siis nüüd on olukord risti vastupidine.

Rossi sõnul võttis hiljuti kolmandiku nende pinnast rendile Rahva Raamat, mis kolis sinna lao, septembri jooksul lisanduvad administratsioon ja kontor. Keskuse 7000 ruutmeetrist hõivab raamatukett ligi kolmandiku, Büroomaailm ise toimetab teisel kolmandikul.