Las Vegas ja Macau hoidke alt! Siberis avatakse hiiglaslik mängupõrgu

 (25)
Peatselt avatav kasiino Vladivostokis
Peatselt avatav kasiino VladivostokisFoto: YURI MALTSEV, REUTERS

Sügaval Siberis mitte väga kaugel Põhja-Korea piirist avatakse mõne nädala pärast hiiglaslik kasiinokompleks, millest Vene võimud loodavad regiooni majandusele tugevat positiivset mõju.

Ussuuri lahe äärde mäeküljele kerkinud kasiinokompleks sai nimeks Tigre de Cristal ning selle katuse alt võib leida 759 mänguautomaati, lisaks kümneid ruletilaudu ja hotelli, kirjutas Financial Times.

Tegemist on Venemaa värskeima katsetusega soodustada mingilgi moel riigi idapoolseima regiooni arengut. Tohutult suur ala, mis ulatub Mongoolia piirist Beringi väinani on küll maavarade poolest väga rikas, kuid rahvast on seal vähe ning taristu on võrreldes Venemaa muude osadega suhteliselt kehv.

Uus kasiinokompleks on üks kümnetest Moskva projektidest, mis peaks olukorda Siberis majanduslikus mõttes positiivsemaks muutma. Nagu ka teistes eripiirkondades püüab Moskva soodustada Vladivostoki kandis välisinvesteeringuid menetledes neid kiirendatud korras ning meelitada turiste viisanõudest loobumisega.

Tigre de Cristali projekti põhiinvestor on Macau kasiinomogul Lawrence Ho, kelle varahaldusfirma panustab projekti kokku umbes 800 miljonit eurot.

Target Ärileht