Läti hotellid kurdavad Eesti turistide vähesuse üle

 (40)
Hotellituba.
Hotellituba.Foto: Scanpix, PantherMedia / Z Jan

Läti hotellides edeneb tubade broneerimine väga kehvasti, seda vaatama sellele, et Balti riikide vahelised piirid on juba kaks nädalat avatud, tõdeb Läti hotellide ja restoranide liidu juht Jānis Pinnis.

Tema sõnutsi on kõige keerulisem suurte hotellide olukord, kuid juba mitmetes hotellides on täituvus üle 10%, edastab Läti Delfi.

Pinnise sõnutsi kasvab tasakesi juuli ning augusti broneeringute arv. On juhtumeid, kus nendeks kuudeks tehtud broneeringud tühistatakse, kuid asemele tulevad uued tellimused.

Pinnise sõnul on tunda teatavat inertsi, kuigi arvati, et vaid Balti riikidest pärit külalistega ei suuda Läti hotellid ära elada. Nüüd loodetakse, et ka Läti läheb Eesti teed ning avab piirid Schengeni 16 riigi elanikele.

Balti riikide vahelised piirid on avatud 12. maist. Covid-19 pandeemia tõttu välja kuulutatud eriolukord kestab Lätis 9. juunini.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!