Läti leevendas lennupiiranguid, musta nimekirja jäi vaid neli riiki

 (33)
Läti leevendas lennupiiranguid, musta nimekirja jäi vaid neli riiki
Läti lennufirma Airbalticu lennukZUMAPRESS.com/Scanpix

Alates tänasest lubab Läti lende peaaegu kõikidesse Euroopa Liidu ja Euroopa Majanduspiirkonna riikidesse, nimekirjast jäid välja neli riiki.

Läti tsiviillennundusameti pressiesindaja Aivis Vincevs ütles, et lennud ei ole lubatud vaid riikidesse, kus viimase kahe nädala nakatumiskordaja on kaks korda suurem kui ELi keskmine, vahendas Läti ringhääling LSM.

Uue reegli järgi on keelatud lendamine ainult Hispaaniasse, Andorrasse, Maltale ja Luxembourgi.

Läti viirusetõrje keskus (SPKC) uuendab riikide kohta käivat infot igal reedel. Kui nimekirja peaks homme uus riik lisanduma, siis keelatakse lennud sinna alates 7. septembrist.

SPKC pressiesindaja Jurijs Perevoščikovs kommenteeris, et lõdvemad piirangud ei vähenda koroonaviiruse levikut riikide vahel, kuid nüüd osatakse paremini imporditud juhtumitega tegeleda.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!