Läti ministeerium: Riia-Tallinna otserongi avamine pole majanduslikult mõttekas

 (55)
Läti ministeerium: Riia-Tallinna otserongi avamine pole majanduslikult mõttekas
Foto: TIINA KÕRTSINI, Õhtuleht

Riiat Tartu ja Tallinnaga ühendavat otserongi pole mõtet oodata, kuid Eestit ja Lätit ühendavatele maanteedele võiks paigaldada ühiselt mustkatte, leidsid Riias kohtunud kahe riigi piiriülese valitsuskomisjoni liikmed.

Eesti ja Läti piiriülene valitsuskomisjon sai kokku 15. korda. Trehvamised on olnud üsna harvad - viimasest ühe laua taga istumisest on möödas üle aasta, vahendab ERR Uudised "Aktuaalset kaamerat".

Riiat Tartu või Tallinnaga ja ka Vilniusega ühendavast otserongist on palju räägitud, kuid Läti transpordiministeerium leiab, et kummagi suuna taasavamine takerdub pika teekonna ja reisijate vähese huvi taha.

"Analüüsid näitavad, et sellist otseliini pole majanduslikult mõttekas avada. Samas teeme omalt poolt kõik, et ühendada Läti ja Eesti rongide sõiduplaane, loomaks ümberistumisvõimalused Valga jaamas," ütles Läti transpordiministeeriumi asekantsler Dins Merirands.

Küll võiks aga mustkatte saada Eestit ja Lätit ühendavad teed.

"Metoodikat tuleb muuta ja mitte vaadata ainult seda, mitu autot sõidab nädala sees ja nädala lõppudel neil teedel. Kui tee pole korras, siis seal ei sõideta lihtsalt," ütles riigikogu ja Mulgi vallavolikogu liige Peeter Rahnel.