Läti minister kahtleb Rail Balticu projekti mõttekuses

 (84)
Rail Balticu eskiis.
Rail Balticu eskiis.Foto: Rail Baltic

Kui Rail Balticu raudteemagistraali projektile ei eraldataks nii suurt ELi poolset finantseerimist, oleks tulnud tõsiselt mõelda, kas sellise projekti ehitamine on ikka mõttekas, lausus Läti transpordiminister Uldis Augulis Läti ajalehele Neatkarīgā Rīta avīze.

Küsimusele, kui oluline raudteeprojekt on, vastas Augulis, iga infrastruktuuri projekt, mis majandust toetab või riigi julgeolekut tugevdab, väärib toetust, vahendab Läti Delfi.

Kommenteerides arvamust, et raudteeprojekti valmimisel ei ole sellel mingit majanduslikku mõju, sest kaubad lihtsalt ei liigu mööda raudteed Helsingist Tallinna ja Riia kaudu Euroopasse, tõdes minister, et tõepoolest liigub selles suunas vähe kaupu.

Võimalik, et pärast raudtee valmimist see olukord muutub. „Lisaks on projekt oluline julgeoleku seisukohast,“ kinnitas Augulis, tõdedes, et Rail baltic on suures osas pilootprojekt.

„Kui sellele ei antaks nii olulist Euroopa poolset finantseerimist ning rahastamiseks peaks ressursse ise leidma, siis peaks muidugi mõtlema selle mõttekust. Kuid Euroopa finantseerib projektist 80-85%, seega võib selle ellu viia,“ lausus minister.