Läti nõuab Rail Baltica teelele Riia ja Venspilsi sadama ning Riia raudtejaama lisamist

 (26)
Läti nõuab Rail Baltica teelele Riia ja Venspilsi sadama ning Riia raudtejaama lisamist
Foto: Veiko Vares

Lätil on terve rida ettepanekuid enne seda kui saavad anda lõpliku nõusoleku Rail Baltica projektile ning leida omapoolne rahastus - nimelt soovivad lätlased, et raudtee läheks sarnaselt Tallinna Sadama ja Balti Jaamaga läbi Riia sadamast ja Riia rongijaamast.

Lisaks ei ole Lätlased nõus projekti toetama, kui raudteeliin ei läbi Ventspilsi sadamat. Teise suure nõudmisena sooviksid lätlased, et Euroopa Liit leiaks raha, et ehitada välja Venemaa poolsed ühendused kaubavahetuseks - ühendused, mille ehitamiseks Venemaa ise ei ole huvi üles näidanud.

Läti transpordiministri Aivis Ronis ütles kohtumisel Delfi Majandusega, et Eesti meedia on valesti aru saanud Läti positsioonist, sest Läti suhtub Rail Balticusse küll positiivselt, kuid uus raudtee peab andma Läti majandusele ja ühiskonnale maksimaalset kasu.

"Euroopal peab olema ühendus itta, nii Venemaale kui ka Hiinasse. Kahjuks on Venemaa poolel paljud pudelikaelad, mis ei lase piisavalt kaupu tuua Läti sadamatesse. Need pudelikaelad peaks Euroopa Liit oma rahaga parandama," leidis Ronis.