Läti väljub lõpuks ometi kriisist

 (17)
Läti väljub lõpuks ometi kriisist
Foto: Andres Putting

Läti on väljumas majanduskriisist, mida toetavad tootmise ja ekspordi kasv, ütles riigi keskpanga juht Ilmars Rimsevics.

"Töötus väheneb, tootmine on näidanud viimstel kuudel kasvu, eksport on suurenemas ning raha on pankadesse tagasi tulemas," sõnas Rimsevics intervjuus teleprogrammile 900 Sekundit, vahendab Bloomberg. "Läti on väljumas kriisist."

Eelmisel aastal kukkus Läti SKP 18 protsenti. Käesoleva aasta esimesel kolmel kuul on Läti tööstustoodang kasvanud 7,4 protsenti ning eksport märtsis 19,7 protsenti.

Esialgsetel sesoonselt korrigeeritud andmetel kasvas SKP esimeses kvartalis eelnenud kvartaliga võrreldes 0,3 protsenti, mis oli esimest korda pärast kaht aastat.

Kui kvartaalne kasv leiab hiljem kinnitust ning ka teine kvartal tuleb positiivne, siis võib Rimsevicsi sõnul öelda, et on surutisest täielikult üle saanud.

Eestisse jõudis kvartaalne majanduskasv eelmise aasta viimases kvartalis, mil SKP suurenes 2,5 protsenti. Viimati oli SKP eelnenud kvartaliga võrreldes kasvanud 2007. aasta neljandas kvartalis.