Leedo kingitus hiidlastele – laevasõit venib kuni kahetunniseks

 (53)
HIIUMAA
HIIUMAA Foto: Arno Mikkor

Kolmapäeval Hiiumaa ettevõtjate ees seisnud OÜ TS Laevad esindajad avalikustasid, et Leedolt laevade rendile saamise lõivuks on aeglasem ülesõit, mistõttu lähevad ümbertegemisele nn teise laeva graafik ja piletid, kirjutab Hiiu Leht.

Pärast lepingu sõlmimist teatas OÜ Väinamere Liinid uuele operaatorile ametlikult, et olemasolev graafik ei ole sõlmitud prahtimislepingu alusel teostatav. Oktoobris jätkav senine vedaja Väinamere Liinid tagab Heltermaa–Rohuküla liinil kahetunnise praami väljumistsükli.

See tähendab enam kui pooleteisetunnist meresõitu ehk senisest kauem merel loksumist, kuigi laevad on suutelised ja sõidavadki praegu kiiremini. Sisuliselt võib sõit Leedo laevaga oktoobris kesta koguni 1 tund ja 50 minutit.

Loe pikemalt Hiiu Lehest.

"Täna veel konkreetseid otsuseid vastu ei võetud. Käib veel analüüs parima lahenduse väljapakkumiseks," kommenteeris Tallinna Sadam Hiiu Lehes ilmunud uudist. "Järgmise nädala alguses teavitame täpsemalt, millised laevad, mis liinil hakkavad liikuma, kas ja millises mahus on vaja graafikumuudatusi ja lisareise."