Leedo lahkumine jätab Saaremaa ooperipäevade rahakotti suure augu

 (50)
Saaremaa ooperipäevad, Ukraina rahvusooper
Ukraina rahvusooper Saaremaa ooperipäevadel 2014. aastal.Foto: Irina Mägi

Ülevedaja vahetumisega Virtsu-Kuivastu liinil jäävad Saaremaa ooperipäevad ilma märkimisväärsest toetusest - kui seni sponsoreeris Vjatšeslav Leedo ettevõte Väinamere Liinid üritust tasuta üleveoga, siis riigile kuuluv TS Laevad seda teha ei saa.

Uus olukord võib tekitada samuti riigile kuuluva sihtasutuse Eesti Kontsert eelarvesse hinnanguliselt 40 000 euro suuruse augu, kirjutas Meie Maa. Nimelt on üksi ooperimaja ehitusega seotud 55 transpordiautot ning lisaks tuleb Saaremaale tuua ja tagasi mandrile viia korraldusmeeskond ja esinejad ehk umbes 500 inimest.

SA Eesti Kontsert juhatuse liige Jüri Leiten kirjutas probleemist kultuuriministrile Indrek Saarele, soovides muu hulgas, et leitaks võimalus Tallinna Sadamal SA Eesti Kontserdilt Saaremaa ooperipäevade raames reklaamteenuse ostmiseks või mõni muu lahendus, mis aitaks lahendada transpordiküsimust parvlaevadel ning jätkata Saaremaa ooperipäevade korraldamist.

Seotud lood:

TS Laevade emafirma Tallinna Sadama juhi Valdo Kalmi sõnul eeldab reklaami ostmine aga kokkulepet ministeeriumiga, sest riigiettevõte ei tohi kultuuri- ega spordisündmusi mistahes viisil toetada.

Leiteni sõnul on Saaremaa ooperipäevade eelarve umbes 900 000 eurot, millest 250 000 eurot tuleb Eesti Kontserdilt.

Loe pikemalt Meie Maast.