Leedu on Eestist konkurentsivõime edetabelis taas eespool

 (9)
Leedu on Eestist konkurentsivõime edetabelis taas eespool
2016. aasta konkurentsivõime edetabelis on Eesti tugevus valitsemisefektiivsus ja nõrkus majanduse olukord.imd.org

Täna avaldatud riikide konkurentsivõime edetabelis säilitas Eesti mulluse 31. koha; mullu Eestist mööda läinud Leedu jäi ka tänavu ettepoole.

IMD (Institute for Management Development) koostatava iga-aastase edetabeli esinelik muutis tänavu järjestust: mullu esimene olnud USA kukkus kolmandaks, teiseks tõusis mullune neljas Šveits ja esimeseks mullune teine Hongkong. Mullune kolmas Singapur langes koha võrra.

Mullu esikümne lõppu vajunud Rootsi ja Taani tõusid tänavu vastavalt 5. ja 6. kohale. Esikümne neli viimast riiki on Iirimaa, Holland, Norra ja Kanada.

Eesti naabritest säilitas oma 20. koha Soome, Läti edenes aga aastaga tervelt kuue koha võrra 37. positsioonile. Mullu 28. kohal olnud Leedu kukkus 30. kohale, kuid jäi endiselt Eestist ettepoole. Venemaa kerkis ühe koha võrra 44. positsioonile.

Eesti sai neljast alajaotusest parima koha valitsemisefektiivsuses ja kehvima majandustulemustes. Teiste riikidega võrreldes on Eesti tugevused hinnatase, haridus ja riigirahandus ning nõrkused sisemajandus, välisinvesteeringud ja produktiivsus.

Kokku on tabelis võrreldud 61 riiki. Eesti andmed andis IMDle konjuktuuriinstituut.