Legendaarne kitarritootja läks suure võla tõttu pankrotti


Gibsoni kitarrid muusikapoes.
Gibsoni kitarrid muusikapoes. Foto: Scanpix, REUTERS

Legendaarne kitarride tootja, USA ettevõte Gibson Brands kuulutas 500 miljoni dollari suuruse võla tõttu välja pankroti.

Ettevõte teatas, et saavutas enam kui 69% võlakirjaomanike ning enamusaktsionäridega restruktureerimiskokkuleppe ning muusikainstrumentide tootmist ning finantseerimist jätkatakse. Ettevõte teatas, et andis kontrolli firma tegevuse üle võlausaldajatele, vahendab Rolling Stone.

Gibson saab ka uue 135 miljoni dollari suuruse laenu.

Ettevõtte juht Henry Juszkiewicz teatas, et firma viimase aasta jooksul teinud suuri muudatusi, müünud mitte põhitegevusega seotud osad, suurendanud tulusid ning vähendanud töötajaskonda. Mitte põhitegevusega seotud üksused on näiteks 2014. aastal 135 miljoni dollari eest Philipsilt ostetud audioseadmete üksus.

Gibson Guitar Company asutas 1890. aastal Michiganis Kalamazoos Orville H. Gibson, kes hakkas tootma kitarre, mandoliine ning teisi instrumente.
Gibson toodab järgmiste kaubamärkidega kitarre: Epiphone, Kramer Guitars, Valley Arts, Tobias, Steinberger ja Kalamazoo. Gibsoni allüksus Baldwin Pian toodab pianiinosid. Lisaks toodab firma trumme ning muusikavarustust.

Gibsoni kitarril eelistasid mängida ka Elvis Presley ja B.B.King.