Leibur uuendab kaheksa miljoniga tootmise

 (1)
Leivatehase avamine Sauel
Leiburi tootmine Sauel.Foto: AS Leibur

Eesti vanim leivatootja AS Leibur investeerib järgmisel aastal tehnoloogia uuendamisse ja tootmise laiendamisse kaheksa miljonit eurot.

Järgmisel suvel paigaldatakse Leiburi tehasesse uued innovaatilised tootmisseadmed ning kaasajastatakse märkimisväärselt tehnoloogia ja tootmisprotsess, teatas ettevõte.

"Ehitame vanade heade Leiburi seinte vahele täiesti uue sisu ja tehnoloogiaga tehase eesmärgiga muuta ettevőte Eesti kaasaegseimaks ja nutikaimaks tööstuslikuks leivatootjaks ning kindlustada eelistatuima leivatootja positsioon Eestis," ütles Leiburi tegevjuht Asso Lankots pressiteate vahendusel.

Uued seadmed on kava kohaselt tööks valmis järgmisel suvel. Tööde käigus paigaldatakse tehasesse uued rukkikoorikleibade ja lauasaiade ning röstsaiade tootmisseadmed. Leiburi tegevjuhi kinnitusel uute seadmete paigaldamine tavapärast tootmisprotsessi ei sega ning kavandatud mahus tootmine jätkub.

Soome Vaasan OY-le kuuluv Leibur on Eesti vanim pagaritööstus, mis toodab ligi 65 miljonit leiba ja saia aastas. Ettevőtte eksport Soome, Lätti ja Leetu moodustab tootmismahust ligi 40%.