Lennuliiklus hakkab aeglaselt taastuma: mai keskpaigast saab Tallinnast viide sihtkohta

 (73)
Tallinna lennujaama on viimasel kuul iseloomustanud vaikelu.
Tallinna lennujaama on viimasel kuul iseloomustanud vaikelu.Foto: Jaanus Lensment

Koroonaviiruse tõttu kehtestatud liikumispiirangute laabumisel on 13. maist lisaks Helsingile, Minskile ja Frankfurdile võimalik Tallinna lennujaamast lennata airBalticuga Riiga ning lennufirmaga Wizz Air Kiievisse, kirjutab ERRi uudisteportaal.

Liiklus Tallinna lennujaamas saab eriolukorra laabudes tihedamaks ja 13. maist lisandub praegusele kolmele sihtkohale Tallinnast lendamiseks veel kaks sihtkohta. Lennujaam on optimistlik, et juuni algusest laieneb lennuliiklus veelgi.

Läti lennufirma airBaltic teatas aprilli keskpaigas plaanist alustada regulaarlendudega kohe pärast Läti riikliku eriolukorra lõppu. Eriolukorra lõppkuupäev on praeguse seisuga Lätis 12. mai ja viimase kahe päevaga pole riigis tuvastatud ühtki uut haigusjuhtumit, mis viitab veelgi lennuliikluse taastumisele.

Samuti on Ungari lennufirma Wizz Air kinnitanud Tallinna lennujaamale, et alustab 13. maist lendusid Tallinna ja Kiievi vahel. Eriolukorra jooksul on Tallinna lennujaamast lennata saanud kolme sihtkohta. Lendusid on teinud Frankfurdi vahel Lufthansa, Helsingi vahel Finnair ja Minski vahel Belavia.

Loe lähemalt ERRi uudisteportaalist.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!