LHV Pank haaras kontrolli Julianus Inkasso üle

 (11)
A.H.Tammsaare
A.H.TammsaareFoto: Ester Vaitmaa

LHV Pank ostis märtsi viimasel päeval riiulilt osaühingu Julianus Grupp, mis omakorda võttis samast päevast enda kontrolli alla osaühingu Julianus Inkasso.

Inkassoteenuseid ja võlgade sissenõudmist pakkuv Julianus Inkasso kuulus kuni selle ajani kontsernina toimiva ASi Ice Credit Group koosseisu, kus jäme ots on meediaärimees Hans H. Luige käes.

Luik ei ole osalust Ice Credit Groupis vormistanud otse, vaid oma valdusfirmade, kinnisvaraga tegeleva OÜ Minigert ja investeeringuid korraldava OÜ HHL Rühm kaudu.

Alates eelmise aasta oktoobrist kuulub Ice Credit Groupi juhatusse Üllar Maapalu, kes aitas Luigel omal ajal Maalehe aktsiaid kokku osta.

Kui otsustada seni äriregistrisse jõudnud 2008. aasta majandusaruande põhjal, siis on Julianus Inkasso puhul tegu igati normaalselt tegutseva ettevõttega.

2008. aasta müügitulu oli 19,22 miljonit krooni, varade maht 22,67 miljonit krooni, omakapital 6,88 miljonit ja puhaskasum 1,64 miljonit krooni.

2009. aasta detsembris teatas aga ettevõte, et suutis klientidele teenuse korras tagasi tuua üle 75 miljoni krooni nõudeid.

LHV Panga turundus- ja meediasuhete juht Andres Kask ütles uudist kommenteerides, et LHV Pank hoiab Julianus Grupi osasid küll oma nimel, kuid kellegi teise arvel. Tegemist on tavapärase esindajakonto teenusega, kus pank või mõni muu ettevõte sõlmib investoriga lepingu, mille kohaselt hoiab pank enda nimel, kuid investori arvel teatud ettevõtte aktsiaid või osasid. Käesoleva juhtumi juures on LHV Pank seega pelgalt aktsiate hoidjaks ning mitte omanikuks.

Alates aprillist on Peeter Raidla Delfi Majanduse kaasautor.

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.