Lindaliin saneerimisel: võlg 10 miljonit eurot

 (5)
Janek Veeber
Janek VeeberFoto: Martin Dremljuga

Lindaliini ASil on kohustusi 10 miljoni euro eest ja ettevõttele koostatakse saneerimis­kava. Ette­võtte tegevjuht Enn Rohula andis eile kohtus saneerimismenetluses võlgnikuvande, kirjutas Äripäev.

Firma esitas pankroti vältimiseks talveperioodiks saneerimisavalduse. "Samm-sammult tegutseme, kõigepealt saadetakse saneerimisteatised välja, koostatakse kava. See on pikaajaline protsess, kokku 60 päeva," kommenteeris Rohula.

Lindaliini AS ei suutnud kohustusi täita pärast seda, kui plaanis ühe laeva välja vahetada ja uue ­osta, kuid ostuprotsess jäi toppama. Ettevõte pidi vahepeal tegutsema ainult ühe laevaga. "Saime uue laeva osta alles aasta hiljem, aga kogu personal ja kulutused jäid ju peale," märkis Rohula.

Kohustuste hulk on Rohula hinnangul suurusjärgus 10 miljonit eurot. Kui kõigi osapoolte kokku­lepped on olemas, peaks Rohula hinnangul saneerimiskava käivituma.

Lindaliini AS tegeleb praegu saneerimiskava paika panemisega. Ettevõtte ühe omaniku Janek Veeberi sõnul on plaan paberil ilus.

Loe intervjuud Janek Veeberiga Äripäevast.