„Meie programmi lõpetavad edukalt keskeltläbi 65% osalejatest. See tähendab laienemiseks vajaliku erainvesteeringu kaasamist ning toote edukat müüki sihtturgudel. Sel aastal on edukalt neid kriteeriume täitnud juba kolm ettevõtet – tootmisseadmete efektiivsuse monitor Global Reader, videoklippide loomise platvorm Clipman ja talendijuhtimise tarkvara Upsteem ning mitmed saanud olulist tuge edasisteks sammudeks,“ kommenteeris Tehnopol Startup Inkubaatori juht Martin Goroško pressiteate vahendusel.

Startup Inkubatori programmiga soovib liituda igakuiselt ligikaudu 15 varajases kasvufaasis tehnoloogiaettevõtet ning vastu võetakse need, kel on tugev meeskond ja rahvusvaheline potentsiaal.

Programmis olevatest ettevõtetest on poole aasta jooksul tubli arengu teinud mitu idufirmat.

„Hetkel võiks edukamatest välja tuua veebilehti loova platvormi Weps, kes kaasas 25 000 euro suuruse investeeringu ja sai pääsu Saksamaa kiirendisse Axel Springer Plug and Play; jalgrattaregistri BikeID, kes vahetas ärisuunda, hakates pakkuma jalgrattakindlust ning sai pääsu mainekasse Silicon Valley kiirendisse 500Startups ning kiireid pankadevahelisi ülekandeid tegeva Transferfast, kes sai pääsu fintantsteenuste kiirendisse Startup Bootcamp Londonis,“ kirjeldas Goroško kirjeldas edulugusid.

Märgata on muutust ettevõtete tegevusvaldkondades

„Kui varem arendati pigem veebirakendusi, siis nüüd tekib rohkem riistavaraga seotud projekte ning populaarseks on osutunud ka finantstehnoloogia valdkond, kus pakutakse lihtsustatud ja kiireid pangateenuseid nagu rahvusvahelised laenud, kiirmaksed, laenukalkulaatorid, finantsvahendusteenused, krediidivõimekuse taustauuringud jne." ütles Goroško.

"Aga ka rohetehnoloogia valdkond ja säästev mõtteviis on toonud palju taotlusi nii energiatõhususe kui nutika linna lahenduste vallas. Mainimata ei saa jätta ka e-Residente, kes pigem tahavad ida poolt siseneda Euroopa turule ning otsivad selleks tuge. Selliseid taotlusi tuleb meil iga kuu keskeltläbi 4-5. Peamiselt otsitakse Eestist tugevat IT arenduskompetentsi, ingelinvesteeringuid ja tuge turule sisenemisel,“ selgitas ta.

„Hetkel on suurepärane aeg rohetehnoloogia ettevõtete tekkeks, kuna maailmas on paljud investorid sellele valdkonnale pilgu pööranud ja raha kodumaalt välja murdmiseks on saadaval. Probleemid, mida lahendada, võiks olla seotud näiteks logistikaga – optimaalseim transport, tõhus liikumine, jagamismajandus; targa linnaruumiga – säästlik linna infrastruktuuri juhtimine; tootmisega – energiatõhusus tootmises, tootlikkuse kasv,“ kommenteeris Goroško tulevikutrende.