Lõhmus: kui Eesti riik sõltuks suuresti Tallinki käekäigust, oleks see väga kurb!

 (104)
Rain Lõhmus
Rain LõhmusFoto: Priit Simson

LHV nõukogu esimees Rain Lõhmus ütles intervjuus ERR-ile, et erinevalt üldlevinud arvamusest ei sõltu Eesti riik suuresti Tallinki käekäigust. Lõhmus avaldas lootust, et riigil jätkub raha ka muu majanduse jaoks ning et teistele ettevõtetele antavad laenud ei ole halvemate tingimustega kui anti Tallinkile.

"Kujundlikult öeldes: Tallinki mereületus ei ole veel lõppenud randumisega, vaatame kuidas asjad edasi lähevad. Ma endiselt jään seisukohale, et sisuliselt see intress, mida meie küsisime, oli sama suur, kui palju kavatseti sel aastal dividende maksta," märkis Lõhmus küsimuse peale, kas nad oleks pidanud pakkuma soodsamat intressi, et riigi kõrval Tallinkiga laenu osas jutule saada.

Ka märkis LHV Panga nõukogu esimees, et tema arvates Eesti riik küll ei sõltu suuresti Tallinki käekäigust – nagu on üldlevinud arusaam. "See ei vasta lihtsalt tõele. Ja kui sõltuks, siis oleks see väga kurb!" ütles Lõhmus. Samas kiitis ta Paavo Nõgenet, kes teeb head tööd Tallinki juhatuse esimehena, suheldes oskuslikult nii avalikkuse kui meediaga. "Nii peabki," leidis ta.

Ühtlasi ei usu Lõhmus, et Tallink kui firma läheks pankrotti. "Isegi kui tekivad finantsraskused, siis üritatakse asja saneerida. See peab olema hullumeelne, kes tahaks Tallinki pankrotti ajada," märkis LHV Panga nõukogu esimees.

Loe lähemalt ERRist.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!