Lõuna-Eesti hooldekeskus nõuab PERH-ilt üle 100 000 euro

 (15)
Kose Kodu
Kose KoduFoto: Robin Roots, Õhtuleht

AS Lõuna-Eesti hooldekeskus nõuab kohtu kaudu Põhja-Eesti regionaalhaiglalt (PERH) 113 856 eurot ja lisaks veel teadmata summas viivist, kuna viimane müüs hooldekeskusele väidetavalt saastunud pinnasega kinnistu.

Lõuna-Eesti Hooldekeskuse aktsiaselts ostis PERH-ilt enampakkumisel Kosel asuva kinnistu, kuid avastas hiljem, et pinnas sellel on saastunud.

Hooldekeskuse hinnangul on PERH varjanud kinnistu puudusi ja kõnealune üle saja tuhande eurone nõue koosneb reostuse uuringute ja likvideerimise kuludest.

Põhja-Eesti regionaalhaigla administratiivdirektor Aivi Karu kommenteeris Delfile nõuet üksnes konstateerides, et vaidlus käib Kosel asuva kinnistu hinna üle.

Kose hooldekodu haldava aktsiaseltsi juhatuse liige Ülo Tulik ütles Delfile, et kuna vaidlus on jõudnud kohtusse, siis hooldekeskus asja ei kommenteeri.

Eelmisel neljapäeval toimus nõude osas Harju maakohtus eelistung, kus selgitati välja vaidluse all olevad küsimused ning kohus andis hooldekeskusele tähtaja asjaolude täpsustamiseks ja tõendite esitamiseks. Kohtulik arutelu jätkub 10. oktoobril.