Lumeta talv röövib Otepäält turismiraha

 (9)
Lumeta talv röövib Otepäält turismiraha
Foto: Ilmar Saabas

Soe ja lumeta talv röövib Otepää piirkonna ettevõtjatelt turismiraha. Kuigi turistide vähesuse üle ei kurdeta, jätavad igavlevad turistid piirkonda lihtsalt vähem raha.

Kui lumi oleks maas teeniksid hinnanguliselt Otepää piirkonna turismiettevõtted kaks korda rohkem raha kui lumeta talvel, vahendas ERRi uudisteportaal raadiouudised.

Iseenesest on Otepääl sel suusahooajal lumekahurid novembri lõpus korra juba tööle pandud ja Tehvandi suusakeskuse radadel oli ka lühikest perioodi avatud kilomeetrine treeningrada, ent tänaseks on kadunud seegi.

"Alates 27. novembrist saime me kolm nädalat pakkuda kilomeetrist suusarada ja harrastajaid oli päris palju. Jõulude eel on see rada ära sulanud ja praktiliselt enam mingit sportlikku tegevust pakkuda ei saa ja aasta lõppu planeeritud Eesti meistrivõistlused nii laskesuusatamises kui ka murdmaasuusatamises ja kahevõistluses on juba ära jäetud," rääkis Tehvandi spordikeskuse juhatuse liige Alar Arukuusk.

Otepää vallavanem Kalev Laul ütles, et piirkonnas teenib igapäevaselt turismist paarsada inimest, ent praegune ja eelmine lumevaene talv on sundinud ettevõtjaid tavapärasest enam pingutama.